Jarní dovolená

Chcete si užít krásný víkend, čtěte dále...


Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. 

Stezka Vám ukáže, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Prozkoumáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde. 


Jen co by kamenem dohodil od centra Janských Lázní, se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, nachází Černohorské vodopády. Černohorský potok, protékající pod Černou horou údolím zvaným Těsný nebo Klauzový důl, se může pochlubit ne jedním, ale hned celou sérií nádherných vodopádů a kaskád. 


První teplý pramen byl objeven už v roce 1006, ale ke koupelím se začal využívat až o 300 let později a první lázeňská budova Janských Lázní vznikla až na konci 17. století. Lázně si získaly celosvětový věhlas po roce 1935 díky úspěšné léčbě dětské obrny. Nyní se zaměřují převážně na nemoci pohybového a dýchacího ústrojí, kromě léčebných programů nabízejí rovněž ozdravné a rekondiční pobyty. Vyvěrá tu několik desítek pramenů, srdcem lázní je secesní kolonáda s blízkou sochou Krakonoše. 


Lanový park a baby park

Lanový park ve stromech se skládá ze cca 40ti překážek ve dvou okruzích. Kromě jiných zajímavých lanových překážek se zde můžete ze stromu na strom dopravit i na saních nebo na kole. Dále na vás v lanovém parku čeká adrenalinový zážitek v podobě skoku z 12ti metrů a několik přejezdů na kladce. V Janských Lázních byl postaven první lanový Babypark, který je určen dětem od 100 do 140 cm výšky. 


Bobová dráha - Špindlerův mlýn

Špindlerovská bobová dráha byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice. Jízda na 1 400 m dlouhé dráze s 22 zatáčkami, 5 jumpy (terénními zlomy) a třemi tunely Vám zajistí opravdu nevšední zážitek z jízdy. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. 


Aquacentrum Jánské Lázně

Moderní lázeňské aquacentrum nabízí vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky. Využít můžete také finské sauny, parní saunu a zchlazovací bazének. V letní sezóně je otevřena sluneční terasa s lehátky. Příjemnou relaxační atmosféru navodí večerní podvodní barevné osvětlení v termálním bazénu a nová zážitková finská sauna na terase. Muzeum - historie lékařství

Na dohled od secesní budovy janskolázeňské kolonády stojí bývalá sokolovna z roku 1872, známá dřív také jako Lázeňská dvorana. Uvnitř ve velkém sále je od roku 2018 stálá expozice lázeňství v Janských Lázních. Otevírá ji to nejdůležitější: připomínka objevení léčivého pramene Janem z Chockova v roce 1006.